Роз’яснення стосовно діяльності старост

Останнім часом в експертному середовищі почали виникати спірні питання стосовно деяких моментів, які стосуються старост, а саме: 

  • Чи може староста бути депутатом сільської, селищної, міської, районної у місті або районної ради? 
  • Посилаючись на ст. 54-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” деякі експерти та голови громад стверджують, що кількість старост в старостинському окрузі може бути більше одного

Для того пошуку істини ми звернулись за роз’ясненнями до Голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,регіонального розвитку та містобудування Клочка А. А.  

У відповідь отримали наступну інформацію:

  • Правовий статус старости визначений Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України. Відповідно до частини другої статті 54-1  Закону, на старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.  

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Таким чином, староста також НЕ МОЖЕ бути депутатом будь-якої місцевої ради, включно з радою, яка затвердила його на дану посаду.

  • Щодо правомірності затвердження в одному старостинському окрузі більш як одного старости: жодне положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не надає раді повноважень затверджувати більше одного старости для одного старостинського округу, про що свідчить використання цього слова в однині у відповідних частинах тексту нормативного документу.

Детальніше у листі

Залишити коментар