Перше засідання Круглого столу “Староста: виклики та перспективи”

02 вересня відбулось перше засідання Круглого столу “Староста: виклики та перспективи”. З усіх куточків країни до нас приєднались люди, які хочуть підвищувати свій професійний рівень та обмінюватись досвідом. Обговорили нові виклики та перспективи.

Спікерами круглого столу були Андрій Клочко, Віталій Безгін, Олександр Корнієнко, Анатолій Федорук, Сергій Шаршов, Наталія Шамрай, Роман Матвійчук, Надія Слюсарчук, Яна Брусенцова. Гості надавали відповіді на найпоширеніші питання, говорили про повноваження та проблеми, з якими стикаються на старостинських округах.

Основними покликанням старост є допомога в отриманні необхідних послуг жителям сіл, селищ, міст громади

“Інститут старости, як посадової особи в системі місцевого самоврядування, відносно новий, адже запроваджений в Україні лише у 2015 році. Водночас, цей інститут є надзвичайно важливим елементом в конструкції місцевого самоврядування. Фактично, староста є комунікатором жителів відповідного старостинського округу з місцевою владою і має особливий статус: він представляє інтереси жителів та наділений виконавчими функціями. Від самого початку законодавчого запровадження продовжуються активні дискусії щодо статусу старости, ефективності його представницьких функцій, способу призначення на посаду, обсягу повноважень, визначення ролі в громаді, формування старостинських округів тощо” – зазначив Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Нижче відповіді на найпоширеніші запитання від Народного депутата України, голови  підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування України Віталія Безгіна:

  1. Які терміни приведення у відповідність до закону старостинських округів і чи треба після цього повторно проходити процедуру призначення старости?

Округи мають бути приведені у відповідність до кінця жовтня 2021 року. Якщо староста був призначений до вступу закону в дії (без процедури консультацій), а старостинський округ не змінює межі, то перепризначення не потрібне! Якщо округ змінює межі, то процедуру треба пройти наново, за новими правилами.

  1. Чи може староста вчиняти дії із реєстрації актів цивільного стану?

Виконком може уповноважити старосту здійснювати державну реєстрацію: народження, затвердження місця походження, оформлення шлюбу, смерті

  1. Чи може старости збирати громадські слухання?

Так, але не для ухвалення рішень, а для отримання інформації щодо громадської думки, яка потім доноситься виконкому

  1. Чи повинен староста розносити повістки?

 У межах взаємодії військоматів із ОМС, відповідно до оновленої постанови Уряду, це можливо, але не є обов’язком

  1. Чи підлягає староста декларуванню?

Так, оскільки є посадовою особою місцевого самоврядування

Дивіться повне відео зустрічі, можливо ви знайдете відповіді на інші актуальні для вас питання!

Залишити коментар